Laureaci Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego 2023

Już po raz czternasty małopolscy przedsiębiorcy zostali nagrodzeni przez Marszałka Województwa Małopolskiego za wybitne zasługi na rzecz wsparcia przedsiębiorczości w Regionie. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się 14 września 2023 roku podczas Krynica-Forum'23 w Krynicy Zdroju.
Nagroda Gospodarcza to element działań samorządu województwa na rzecz promowania innowacyjności i przedsiębiorczości w regionie. Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach: mikro przedsiębiorca, mały przedsiębiorca, średni przedsiębiorca, duży przedsiębiorca.

W XIV edycji Nagrody Gospodarczej 2023 laureatami zostali:

•    mikro przedsiębiorca - Hexja Composites Sp z o.o. sp. k.
•    mały przedsiębiorca - BANAT Mariusz Banat i MATSEN Damian Bargieł.
•    średni przedsiębiorca - ELPLC i Piwniczanka Spółdzielnia Pracy.
•    duży przedsiębiorca - Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych.
Nagrodę Specjalną otrzymał Orlen S.A.


Podczas uroczystej gali Nagrody Gospodarczej 2023 statuetki laureatom wręczył Pan Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego wraz członkiem Małopolskiej Rady Gospodarczej Panem prof. dr hab. Piotrem Bułą.


 

Laureaci Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego 2022

Już po raz trzynasty małopolscy przedsiębiorcy zostali nagrodzeni przez Marszałka Województwa Małopolskiego za wybitne zasługi na rzecz wsparcia przedsiębiorczości w Regionie. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się 20 października 2022 roku podczas Krynica-Forum'22 w Krynicy-Zdroju.

Nagroda Gospodarcza to element działań samorządu województwa na rzecz promowania innowacyjności i przedsiębiorczości w regionie. Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach: mikro przedsiębiorca, mały przedsiębiorca, średni przedsiębiorca, duży przedsiębiorca.

W edycji Nagrody Gospodarczej 2022 laureatami zostali:

  • mikro przedsiębiorca - Fabryka Materacy Bartosz Nowak
  • mały przedsiębiorca - Diskus Polska Sp z o.o.
  • średni przedsiębiorca - Sinterit Sp z o.o. oraz Protech Sp. z o.o.
  • duży przedsiębiorca - MAN Truck Sp z o.o.

Nagrodę Specjalną otrzymał Igor Klaja, Prezes firmy OTCF S.A. – właściciel marki 4F

Podczas uroczystej gali Nagrody Gospodarczej 2022 statuetki laureatom wręczył Pan Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Laureaci Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego 2021

Już po raz dwunasty małopolscy przedsiębiorcy zostali nagrodzeni przez Marszałka Województwa Małopolskiego za wybitne zasługi na rzecz wsparcia przedsiębiorczości w Regionie. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się 2 września 2021 roku podczas konferencji CYBERSEC CEE Regions&Cities w Krynicy-Zdroju.

Nagroda Gospodarcza to element działań samorządu województwa na rzecz promowania innowacyjności i przedsiębiorczości w regionie. Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach: mikro przedsiębiorca, mały przedsiębiorca, średni przedsiębiorca, duży przedsiębiorca.

W tegorocznej edycji Nagrody Gospodarczej laureatami zostali:

  • mikro przedsiębiorca - Figelo Sp. z o.o. sp. k.
  • mały przedsiębiorca - Airly Sp. z o.o.
  • średni przedsiębiorca - Chochołowskie Termy Sp. z o.o.
  • duży przedsiębiorca - Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "Chemobudowa - Kraków" S.A. i Orlen Południe S.A.

Podczas uroczystej gali Nagrody Gospodarczej 2021 statuetki laureatom wręczył Pan Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Laureaci Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2019

Firma Bloober Team S.A. - Bloober Team to niezależny producent gier wideo, jedno z największych  i najbardziej doświadczonych studiów rozwoju gier wideo w Polsce. Nadrzędnym celem firmy jest tworzenie zaawansowanych gier z gatunku horror/thriller przeznaczonych dla najbardziej wymagających klientów – spółka specjalizuje się w tzw. hidden horrorach wyznaczając w tym zakresie trendy na rynku światowym. 

Firma Smay sp. z o.o. -  jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą produkcyjno-consultingową, działającą na rynku od ponad 30 lat. Dostarcza usługi, produkty i kompleksowe rozwiązania w branży wentylacyjnej oraz w dziedzinie systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła.

Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń sp. z o.o. - Przedsiębiorstwo istnieje na rynku od 1995 roku i zajmuje się przede wszystkim produkcją sprzętu pszczelarskiego.  Jest jedną z największych firm w Europie specjalizujących  się w produkcji  sprzętu pszczelarskiego.  W ciągu 20-letniej obecności na rynku stale wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich odbiorców, poszerzając swój asortyment oraz wprowadzając udoskonalenia istniejącego już sprzętu.

Comarch S.A. - został założony w 1993 roku w Krakowie. Prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z  usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach.

Fotoreportaż z Gali wręczenia Nagrody

Noble Group, Fabryka Kart Trefl-Kraków oraz Amplus – to laureaci w 2018 roku Małopolskiej Nagrody Gospodarczej, czyli wyróżnienia przyznawanego firmom, które zostały uznane za liderów przedsiębiorczości w regionie.

Z kolei nagrodę specjalną przyznano Tomaszowi Lubowieckiemu, który od 10 lat stoi na czele firmy 7R, czyli ogólnopolskiego dewelopera działającego na rynku nieruchomości komercyjnych.

Podczas uroczystej gali wyróżnienia za trud włożony w rozwój gospodarczy województwa małopolskiego wręczył zwycięzcom Grzegorz Lipiec z zarządu województwa.

W kategorii mały przedsiębiorca nagrodzono firmę Noble Group zajmującą się sprzedażą produktów do profesjonalnego przedłużania rzęs. Jest też pionierem w zakresie edukacji stylistek rzęs, a poprzez warsztaty oraz szkolenia rozwija i edukuje branżę, wprowadzając do niej dobre praktyki. Noble Group to lider na polskim rynku, który podbija również Europę. Do ostatnich sukcesów należy zaliczyć współpracę przy stylizacji rzęs podczas pokazu ostatniej kolekcji legendarnego mistrza Gianniego Versace.

Za najlepszego średniego przedsiębiorcę uznano Fabrykę Kart Trefl-Kraków. To firma, która w Małopolsce działa od 70 lat. Jako wiodący polski producent kart do gry, gier karcianych i planszowych firma jest stale obecna na najważniejszych europejskich i światowych imprezach branżowych. Firma stawia na nowoczesne rozwiązania, czego przykładem może być opatentowana technologia druku bakteriostatycznego opracowana głównie z myślą o bezpieczeństwie i zdrowiu dzieci.

Z kolei wśród dużych przedsiębiorców zwyciężyła firma Amplus - od ponad 25 lat wiodący polski producent oraz dystrybutor świeżych owoców i warzyw doceniany przez partnerów handlowych na całym świecie. Prowadzi sprzedaż dla największych sieci w Polsce i zagranicą. Amplus to jeden z największych pracodawców w regionie.

Fotoreportaż z Gali wręczenia Nagrody

Już po raz dziewiąty Małopolscy przedsiębiorcy zostali Nagrodzeni przez Marszałka Województwa Małopolskiego. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się podczas Małopolskiego Forum Obsługi Inwestora, a laureatami Nagrody zostali: Firma Ernesto Travel – w kategorii mały przedsiębiorca, firma Conhpol - w kategorii średni przedsiębiorca oraz Grupa Kęty – w kategorii duży przedsiębiorca. Nagrodę specjalną otrzymał Krakowski Park Technologiczny. Uroczystości wręczenia Nagród towarzyszyła debata „Szanse na nowe inwestycje w regionie”, z udziałem ekspertów, w której udział wzięli m.in.: Wojciech Przybylski – Prezes Zarządu KPT  Sp. z o.o., Jacek Drabik – Prezes Zarządu Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o., Marcin Mrowiec Główny Ekonomista Banku Pekao S.A.

Fotoreportaż z Gali wręczenia Nagrody

Zwycięzcy kolejnej edycji corocznego wyróżnienia przyznawanego przez Marszałka Województwa Małopolskiego zostali ogłoszeni podczas gali zorganizowanej w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Laureatami zostali: Wytwórnia Sprzętu Elektroenergetycznego Aktywizacja Spółdzielnia Pracy – w kategorii mały przedsiębiorca, Intermag – w kategorii średni przedsiębiorca oraz  firma Synthos S.A. – w kategorii duży przedsiębiorca. Specjalne wyróżnienia otrzymali: Janusz Filipiak oraz Andrzej Wiśniowski.

Przedsiębiorstwo Newag S.A. w kategorii duży przedsiębiorca, Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o. w kategorii średni przedsiębiorca oraz Elektrical Zakład Elektroinstalacyjny Usługi Budowlane Wilhelm Mrożek w kategorii mały przedsiębiorca 

– to laureaci Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2015. Gościem specjalnym uroczystości wręczenia Nagród był Bronisław Komorowski, były prezydent RP, któremu Małopolska Rada Gospodarcza przyznała nagrodę specjalną. VII edycja konkursu odbyła się tradycyjnie podczas Annual Business in Malopolska Meeting, którego hasłem przewodnim było: „Małopolska – Europejski Region Przedsiębiorczości”.

Laureaci Małopolskiej Nagrody Gospodarczej zostali nagrodzeni podczas kolejnego spotkania Annual Business in Malopolska Meeting, które odbyło się pod hasłem „Biznes nie zna granic”. Gościem honorowym spotkania była Elżbieta Bieńkowska, Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług. W tym roku wyróżnienie otrzymali: w kategorii mały przedsiębiorca - firma Almus Sp. z o.o., w kategorii średni przedsiębiorca - Pack Plus Sp. z o.o. Sp. k. 

oraz w kategorii duży przedsiębiorca - Valeo Autosystemy Sp. z o.o.  Nagrodą Specjalną została uhonorowana Elżbieta Bieńkowska.

Zwycięzcy Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2013 zostali nagrodzeni podczas uroczystej gali w ramach Annual Business in Malopolska Meeting. Nagrodzone firmy to:  Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK - w kategorii mały przedsiębiorca, Gold Drop - w kategorii średni przedsiębiorca oraz firma CAN-PACK 
- w kategorii duży przedsiębiorca. Nagrodę specjalną otrzymali – Jerzy Marciniak i Wiesław Smulski. W uroczystości wziął udział również wojewoda małopolski Jerzy Miller.

Czwarta edycja konkursu odbyła się podczas corocznego spotkania przedsiębiorców Annual Business in Malopolska Meeting. Temat przewodnim spotkania była „Wizja Polski w Europie po przezwyciężeniu kryzysu”. Gościem specjalnym tegorocznego spotkania był były prezydent Aleksander Kwaśniewski, a także m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, poseł Dariusz Rosati, Andrzej Olechowski oraz prof. Piotr Sztompka.
Statuetki dla najlepszych małopolskich przedsiębiorców wręczyli: Aleksander Kwaśniewski, marszałek Marek Sowa oraz prof. Antoni Tajduś, przewodniczący Małopolskiej Rady Gospodarczej.  Laureatem w kategorii duży przedsiębiorca zostały Zakłady Azotowe w Tarnowie Mościcach, a w kategorii małe i średnie firmy triumfowało Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska. Nagrodę specjalną otrzymało Stowarzyszenie Aspire.

Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa nagrodził najlepszych przedsiębiorców  Województwa Małopolskiego podczas jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w regionie Annual Bussiness in Małopolska Meeting. W kategorii mały i średni przedsiębiorca zwyciężył Instytut Odlewnictwa. W kategorii duży przedsiębiorca zwyciężyła Grupa Integer.pl.

Gościem specjalnym uroczystości był Lech Wałęsa, były prezydent RP, który wygłosił wykład nawiązujący do hasła konferencji „Nowoczesne regiony – nowa Europa”. W uroczystościach wzięli udział również wojewoda małopolski Stanisław Kracik oraz eurodeputowana Róża Thun.

Laureatami drugiej edycji konkursu zostali: Krzysztofo Pawiński – Prezes Zarządu Grupy Maspex Wadowice,  Marek Grodziński – Dyrektor Centrum BPO Capgemini Polska Sp. z o.o., prof. dr hab. inż. Antoni Tajduś – Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Krzysztof Witkowski – Prezes Zarządu Bruk-Bet Sp. z o.o.

Małopolska Nagroda Gospodarcza po raz pierwszy została wręczona podczas XIX Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój.

Laureatami zostali: prof. Leszek Balcerowicz, prof. Janusz Filipiak i firma Comarch S.A., a także Ryszard Florek i firma Fakro.

NAGRODA 

GOSPODARCZA

WOJEWÓDZTWA 

MAŁOPOLSKIEGO